افزایش اعتماد به نفس با ارتودنسی

طبعا رفع مشکلات ظاهری فرد، با ایجاد نشاط بیشتر و حضور بهتر او در اجتماع، در موفقیت شغلی وی تاثیر‌گذار خواهد بود .

♦️ آیا قبل از درمان‌های ارتودنسی انجام اقدامات خاصی لازم است؟
بله! حتما باید شخصی که قصد درمان ارتودنسی دارد ابتدا شرایط بهداشت دهان خود را به وضعیت مطلوبی برساند. بدین معنی که اگر روی دندان‌ها جرم وجود دارد، «جرم‌گیری» و «برساژ» انجام شود. هر‌گونه پوسیدگی دندانی «ترمیم» شود، سه بار در روز «مسواک زدن» به مدت کافی و روش صحیح و یک بار «‌نخ کشیدن لای تمام دندان‌ها» را به‌صورت عادت درآورد و اگر با‌ وجود این اقدامات خونریزی لثه داشته باشد، با نظر ارتودنتیست خود، با یک «متخصص لثه» نیز مشورت کند. ضمنا در بسیاری از موارد، «کشیدن چند دندان» -شیری یا دائمی- هم جزء «طرح درمان» است که ارتودنتیست پس از بررسی و تشخیص نهایی تعیین می‌کند.

♦️ مراحل مقدماتی و اقدامات اولیه ارتودنسی چیست؟
قبل از آغاز درمان، ارتودنتیست مدارکی چون رادیو‌گرافی، فتوگرافی، قالب دندان‌ها و... را تهیه کرده و روی آنها محاسباتی انجام می‌دهد. پس از آن فهرستی از مشکلات بیمار تنظیم می‌شود که بر‌اساس تشخیص، یک یا چند «طرح درمان» برای بیمار تعیین شده و با وی (یا والدین‌) در میان گذاشته می‌شود. پس از اظهار‌نظر بیمار (‌یا ولی‌) «طرح درمان نهایی» مشخص شده و «درمان» بیمار آغاز می‌شود.

♦️آیا درمان ارتودنسی درد هم دارد؟
درمان ارتودنسی در مراحل ابتدایی مقداری درد دندانی ایجاد می‌کند که با مصرف «مسکن» قابل پیشگیری و رفع است اما پس از گذشت چند روز این مشکل برطرف می‌شود.

خواندن 8531 دفعه