تمیز نگه داشتن ایمپلنت

برای افزایش سلامت ایمپلنت و عمر آن، نظافت صحیح ایمپلنت بهترین راهکار است، این امر اللخصوص بعد از جراحی و در روزهای ابتدایی بسیار دارای اهمیت است.

تمیز نگه داشتن ایمپلنت

تمیز کردن ایمپلنت در منزل

در این خصوص پیشنهاد می شود مرتبا از دهانشویه غیر الکلی، نخ دندان ایمپلنت و مسواک ایمپلنت استفاده کنید، اما چون ایمپلنت ها از دسته دندان های مصنوعی به حساب می آیند، ضروری است نکاتی را در نظر داشته باشید، امکان دارد ذرات باکتری ها و ذرات جامد غذا در اطراف ایمپلنت گیر کنند، این امر اگر درمان نشود، در نهایت تبدیل به جرم دندان و بعد عفونت خواهد شد، برای داشتن دندان های مصنوعی تمیز بهتر آن است که از وسایل مخصوص نطافت ایمپلنت استفاده کنید.

مسواک های برقی

برای زدن مسواک ایمپلنت می توانید از حالت معمولی آن استفاده کنید، اما برخی بیماران در این مورد مردد هستند، در واقع باید گفت هیچ فرقی بین مسواک دستی و برقی وجود ندارد، به همین جهت ما هر دو نوع آن را توصیه می کنیم، مسئله اصلی راحت بودن و سازگاری مسواک با ایمپلنت است، با این وجود هر مسواکی که انتخاب می کنید حتما نرم و ملایم باشد.

 شستشوی حرفه ای ایمپلنت

سعی کنید هر چند وقت یکبار نزد یک متخصص ایمپلنت را نظافت کنید، نیاز است بافت مجاور ایمپلنت، شیارهای اطراف و دندان های طبیعی کاملا تمیز شوند، این مسئله در پیشگیری از عفونت و از بین بردن باکتری ها موثر است، به علاوه خوب است دندانپزشک ارزیابی کاملی از تناسب و وضعیت ایمپلنت با بافت های لثه داشته باشد. احتمال دارد متخصص بهداشت و درمان نیز جرمگیری نماید، روشی که طی آن فرآیند تمیز کردن با عمق بیشتری انجام می گیرد، به طوریکه تا زیر شیار لثه، پاکسازی به منظور پیشگیری از بروز جرم دندان صورت می گیرد، در مقایسه با روش های نظافت عادی، روش های یاد شده بیشتر صورت می گیرند.

کلنیک دندانپزشکی تهران ارائه دهنده انواع خدمات دندانپزشکی و ایمپلنت دندان می باشد.

 

خواندن 611 دفعه