ایمپلنت دندان

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

با وجود پیشرفت در مراقبت از دندان ، میلیون ها آمریکایی دچار ریزش دندان می شوند - بیشتر به دلیل پوسیدگی دندان ، بیماری پریودنتال یا آسیب دیدگی. برای سالهای متمادی ، تنها گزینه های درمانی موجود برای مبتلایان به دندان های مفقود ، پل ها و پروتزهای دندان بود. اما امروزه کاشت دندان در دسترس است.

ایمپلنت دندان چیست؟
کاشت دندان جایگزین ریشه های دندان است. ایمپلنت ها پایه ای محکم برای دندانهای جایگزین ثابت (دائمی) یا قابل جابجایی ایجاد می کنند که برای مطابقت با دندانهای طبیعی شما ساخته شده اند.
مزایای کاشت دندان چیست؟
برای کاشت های دندانی مزایای بسیاری وجود دارد ، از جمله:
ظاهر بهبود یافته کاشت دندان مانند دندانهای شما به نظر می رسد و احساس می شوند. و از آنجا که برای فیوز کردن استخوان طراحی شده اند ، دائمی می شوند.
گفتار بهبود یافته با داشتن پروتزهای ضعیف ، دندان ها می توانند درون دهان بکشند و باعث شود شما سخنانتان را مسخره یا لجن کنید. کاشت دندان به شما امکان می دهد بدون نگرانی از لغزش دندان صحبت کنید.
بهبود آسایش. از آنجا که آنها به بخشی از شما تبدیل می شوند ، کاشت ناراحتی دندان مصنوعی قابل جابجایی را برطرف می کند.
آسانتر غذا خوردن. کشیدن دندان می تواند جویدن را مشکل کند. کاشت دندان مانند دندانهای شما عمل می کند ، به شما امکان می دهد غذاهای مورد علاقه خود را با اطمینان و بدون درد بخورید.
عزت نفس بهبود یافته است. کاشت دندان می تواند لبخند شما را به شما برگرداند و به شما کمک کند احساس بهتری نسبت به خود داشته باشید.
سلامت دهان بهبود یافته است . کاشت دندان همانطور که یک پل پشتیبانی می کند ، نیازی به کاهش دندان های دیگر ندارد. از آنجا که دندانهای مجاور برای حمایت از کاشت تغییر نمی کنند ، بیشتر دندانهای خودتان دست نخورده باقی مانده و باعث بهبود سلامت طولانی مدت دهان می شوند. ایمپلنت های فردی همچنین باعث بهبود دسترسی دندان ها و بهبود بهداشت دهان می شوند.
دوام کاشت ایمپلنت ها بسیار بادوام بوده و سالها طول خواهد کشید. با مراقبت خوب ، بسیاری از کاشتها در طول عمر دوام دارند.
راحتی پروتزهای قابل جابجایی فقط همین موارد هستند؛ قابل جابجایی کاشت دندان باعث ناراحتی شرم آور در از بین بردن پروتزها و همچنین نیاز به چسب های کثیف برای نگهداری آنها می شود.
ایمپلنت های دندانپزشکی چقدر موفق هستند؟
میزان موفقیت در کاشت های دندانی بسته به جایی که در فک قرار می گیرد ، متفاوت است اما به طور کلی ، کاشت های دندانی تا 98٪ میزان موفقیت دارند. با مراقبت مناسب (نگاه کنید به پایین) ، کاشتها می توانند یک عمر دوام آورند

آیا کسی می تواند کاشت دندان انجام دهد؟
در بیشتر موارد ، هر کسی که به اندازه کافی سالم تحت عمل کشیدن دندان یا جراحی دهان باشد ، می تواند برای یک کاشت دندان در نظر گرفته شود . بیماران باید لثه سالم و استخوان کافی برای نگه داشتن کاشت داشته باشند. آنها همچنین باید به بهداشت دهان و دندان و ویزیت های منظم دندانپزشکی متعهد باشند. افراد سیگاری سنگین ، مبتلایان به اختلالات مزمن کنترل نشده - مانند دیابت یا بیماری قلبی - یا بیمارانی که تحت پرتونگاری به ناحیه سر و گردن مبتلا شده اند ، باید به صورت فردی ارزیابی شوند. اگر در حال کاشت هستید ، با دندانپزشک خود صحبت کنید تا ببینید که آیا اینها مناسب شما هستند یا خیر.

خواندن 2788 دفعه

موارد مرتبط

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.