بی حسی موضعی در دندانپزشکی

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

زمان استفاده از بی حسی موضعی، در ابتدا کاملا دهان با یک رول پنبه خشک می شود، سپس ناحیه مورد نظر را با ژل مخصوص مالش می دهند تا درد مخاط سطحی، در هنگام ورود سوزن تزریق بی حسی کاهش پیدا کند، دندانپزشک بی حسی موضعی را به بافت لثه تزریق می کند، بی حسی موضعی ممکن است تا ساعت ها ادامه داشته باشد، به همین جهت ممکن است بعد از ترک کلینیک دندانپزشکی تا چند ساعت در صحبت کردن دچار مشکل بوده و نتوانید چیزی بخورید، باید مراقب باشید محل سر شده را گاز نگیرید.

بی حسی موضعی و عوارض آن

عوارض جانبی بی حسی موضعی بسیار نادر بوده و در صورت بروز نیز بعد از یک الی دو ساعت از بین خواهند رفت، تعدادی از این عوارض احتمالی را در زیر آورده ایم:

  1. افراد بسیار اندکی به بی حسی موضعی آلرژی و حساسیت دارند، برای ممانعت از واکنش به بی حسی پیش از تزریق بی حسی، بهتر است در ارتباط با داروهای مصرفی خود با دندانپزشک متخصص صحبت کنید، منظور از این داروها، تمام داروهای نسخه ای، غیر نسخه ای، ویتامینه ها و یا هر گیاه دارویی می باشد، در صورتیکه قبلا هم نسبت به دارویی حساسیت داشته اید، بهتر آن است که ذکر کنید.

  2. در سه ماهه اول بارداری بهتر آن است که از بی حسی استفاده نشود، در غیر اینصورت حتما مسئله را با متخصص زنان زایمان خود مطرح کنید، دندانپزشکان اغلب در این باره توصیه می کنند پیش از بادراری یا پس از سه ماهه اول اقدام شود.

  3. حین تزریق بی حسی ممکن است عصب شما دچار آسیب شده و دردی یک هفته ای یا چند ماهه را منجر شود، ولی بهبود خود عصب به شکل طبیعی اتفاق خواهد افتاد.

  4. امکان بالا رفتن ضربان قلب وجود دارد که بیشتر از یک تا دو دقیقه طول نخواهد کشید، در صورتیکه چنین احساسی پیدا کردید، آن را با دندانپزشک خود مطرح کنید.

  5. در صورت تزریق بیش از حد دارو امکان آویزان شدن پلک یا دهان شما وجود دارد که آن نیز بعد از یک الی دو ساعت از بین خواهد رفت.

  6. هماتور (تورم پر خون): این اتفاق در صورت برخورد سوزن تزریق با رگ خونی رخ خواهد داد.

برای انجام کامپوزیت ونیر و لمنیت دندان می توانید از کلینیک دندانپزشکی تهران مشاوره بخواهید.

خواندن 876 دفعه

موارد مرتبط

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.