فیلینگ کامپوزیت در کلینیک دندانپزشکی

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

اگر کم و بیش گذرتان به کلینیک دندانپزشکی افتاده باشد، حتما تا به حال نام فیلینگ کامپوزیت به گوشتان خورده، چرا که در حال حاضر اغلب دندانپزشکان کشور از این روش استفاده می کنند، این روش به دلیل طول عمر بالایش خیلی سریع توانسته میان روش های دیگر جای خود را باز کند، در کنار مقاومت باید ویژگی زیبایی این روش را نیز با فرم های قبلی مقایسه کرد، ولی سوال اصلی این است که طول عمر این روش به چه عواملی وابسته بوده و چقدر قابل اطمینان می باشد؟

فیلینگ کامپوزیت و طول عمر آن

پیش از بحث راجب دوام کامپوزیت دندان خوب است که به کاربردهای زیادی که دارد اشاره کنیم، برای مثال می شود به ترمیم تاج دندان به وسیله این روش اشاره نمود، به علاوه می توان کمبودهای ناشی از ضعف دندان را با کمک مواد سازگار با دندان جبران کرد، در این روش ترکیباتی شبیه به خود دندان به روی آن قرار داده می شود که بعد از فرم دهی مطابق دندان شخص، پولیش می خورد، در ادامه به عوامل موثر در طول عمر فیلینگ کامپوزیت خواهیم پرداخت.

مورد توجه قرار دادن بهداشت دندان

همانطور که دندانپزشک احتمالا پیش از کاشت فیلینگ کامپوزیت شما را در جریان قرار داده است، این روش از سوراخ شدن دندان های شما در آینده پیشگیری می کند، البته کمتر خوردن غذاهای ناسالم و داشتن رژیم غذایی سالم خود تضمین بزرگی برای حفظ سلامت دندان های شماست، همچنین نخ دندان و مسواک را نیز مرتبا در برنامه خود داشته باشید.

منطقه دندانی که فیلینگ رویش انجام شده 

اینکه فیلینگ روی کدام دندان شما انجام شده مسئله مهمی است که مقاومت فیلینگ می تواند تا حد بالایی تحت تاثیر آن باشد، چرا که فشار بیش از حد می تواند احتمال شکستگی در فیلینگ را بالا ببرد.

برای داشتن دندان هایی زیبا از دیگر انتخاب های پرطرفدار سال های اخیر کامپوزیت ونیر است که کلینیک دندانپزشکی هومینا افتخار ارائه آن را به دست بهترین متخصصین خود دارد.

خواندن 732 دفعه

موارد مرتبط

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.