مراقبت از هدگیر ارتودنسی

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

طراحی هدگیرها بسیار خلاقانه است، طراحی این وسیله به طوری است که یک فک به آن متصل بوده و فک دیگر آزاد است، یکی از موارد کاربرد این وسیله آن است که فک با رشد بالا، تحت کنترل قرار گیرد تا فکی که دارای رشد کمتری است بتواند خود را به اندازه فک بزرگتر برساند، برای نمونه اگر فک پایین بیش از فک بالا رشد کرده، قسمتی از هدگیر به فک پایین وصل می شود تا با فشار آوردن به آن مانع رشدش شود، این فشار تا زمانی که اندازه فک بالا تا چانه نرسد باید ادامه داشته باشد.

مراقبت از هدگیر ارتودنسی

  1. پیش از استفاده از هدگیر، حتما در این باره از متخصص ارتودنسی خود پرس و جو نمایید، به این شکل مطمئن خواهید شد که راه درمان شما فقط از طریق استفاده طولانی مدت از این وسیله است.

  2. حس ناخوشایند استفاده از این وسیله اغلب کودکان و نوجوانان را از آن فراری می دهد، اما در صورت استفاده به مرور برای آنها عادی خواهد شد.

  3. پیش از نصب هدگیر ارتودنسی باید هرگونه فعالیتی که می تواند موجب صدمه دیدن آن شود، از قبیل ورزش های خاص را متوقف کرد.

  4. هریک از ابزار ارتودنسی که در دهان جا می گیرند، کاملا مانند بریس ها، باید به طور دقیق و مرتب تمیز شوند، چرا که در غیر اینصورت به شدت مستعد جمع کردن باکتری ها و بروز عفونت خواهند بود.

  5. مراقبت از هدگیر شامل مراقبت از اعضایی که با آن درگیر هستند نیز می شود، در این زمینه مراقبت از لب ها ،دهان و به طور کلی صورت برای پیشگیری از زخمی شدن را مدنظر داشته باشید.

  6. مراقبت از هدگیر در طول دوره درمان کاملا ضروری است چرا که آسیب دیدن آن می تواند مساوی با آسیب دیدن شخص و همچنین طولانی تر شدن دوره درمان باشد.

کلینیک دندانپزشکی هومینا ارائه دهنده انواع کامپوزیت ونیر و ایمپلنت دندان می باشد.

خواندن 692 دفعه

موارد مرتبط

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.