بهترین مارک ایمپلنت

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

بهترین مارک یا برند ایمپلنت دندان مارکی است که اجزای ایمپلنت آن از بهترین کیفیت موجود در بازار برخوردار باشد و ماندگاری آن نیز بالا بالا باشد. در واقع برای بیش از 30 سال در داخل استخوان فک باقی بماند.
تفاوت ایمپلنت و دندان مصنوعی
هنگامی که شخصی دندان های خود را از دست می دهد دچار مشکلات دیگر چون جویدن غذا و زیبایی می شود. ایمپلنت دندان یا کاشت دندان مفید تر از دندان مصنوعی است برای اینکه همیشه در محلی که دندان از دست رفته است، وجود دارد. کاشت دندان بهترین راه حل برای دندان های از دست رفته است. درواقع کاشت دندان به صورت یک پیچ است که بر روی فک وصل می شود و از جنس تیتانیوم هست و این امکان را می دهد که تاج دندان مصنوعی به دندان طبیعی وصل شود.
ممکن است دندان مصنوعی یا دست دندان از لحاظ مالی به صرفه تر باشد ولی مشکلات زیادی در طول زمان به وجود خواهد آورد مثل لذت نبردن از غذایی که میل می کنید یا هنگام حرف زدن دندان مصنوعی از دهان خارج می شود. برای اینکه شما به دندان مصنوعی عادت کنید یک ماه زمان لازم است. این یعنی که شما برای غذا خوردن و حرف زدن باید بیش از یک ماه تمرین داشته باشید. باید بهداشت دهان و دندان در هنگام استفاده از دندان مصنوعی یا دست دندان را بسیار زیاد رعایت کنیم اگر دچار درد یا حساسیت غیر معمول شدید، در اولین زمان ممکن به پزشک مراجعه نمایید. به هرحال کاشت دندان بسیار مفیدتر از دندان مصنوعی یا دست دندان های متحرک است و بهترین جایگزین برای دندان های از دست رفته به شمار می آید. در بعضی از موارد کاشت دندان امکان پذیر نیست (بدلیل مسائل تکنیکی و مالی) ولی برای کسانی که از کاشت دندان می توانند استفاده کنند.
مراحل کاشت دندان به چه صورت است؟
در مرحله اول و به هنگام جراحی، فیکسچر یا قطعه اصلی، درون استخوان فک قرار می گیرد، سپس روی فیکسچر، اباتمنت متصل می گردد و سپس روی آن روکش (پروتز ثابت) گذاشته می شود. بنابراین، بعد از انتخاب دندان مناسب، فیکسچر داخل دهان بیمار گذاشته می شود. پروتزی که روی آن گذاشته می شود متفاوت است و می تواند ثابت یا متحرک باشد. انجام تمامی مراحل ایمپلنت حدود 3-2 ماه زمان می برد و بیمار بعد از انجام جراحی باید صبر کند تا استخوان در اطراف آن کامل شکل بگیرد
آیا ایمپلنت دندان مانند دندان طبیعی نیاز به مراقبت دارد؟
ایمپلنت باید باید با همان توجه و مراقبتی مواظبت شوند که دندان های طبیعی مراقبت می شوند. این قطعات مثل دندان دچار پوســــیدگی نمی شود اما میکروب هایی که در محیط دهان و دندان حضور دارند، می توانند به لثه اطراف آن آسیب برسانند و اگر درمان صحیح صورت نگیرد حتی باعث ایجاد مشکل برای ایمپلنت می شوند. بنابراین، توجه و مراقبت روزانه مانند مسواک کردن و کشیدن نخ دندان در کنار مراجعات مرتب سالیانه به متخصص برای چکاپ ضرورت دارد.

میزان موفقیت کاشت دندان یا ایمپلنت دندان چقدر است؟
بستگی به آناتومی بدن بیمار دارد، به جنس استخوان فک، لثه و سالم بودن بدن بیمار دارد که این موضوع تا %95 بر موفقیت کاشت دندان دارد و در صورت ناموفق بودن کاشت، می توان آن را دوباره کاشت.

برای انجام ایمپلنت باید عکس خاصی گرفته شود؟
برای کاشت دندان ، بهترین عکس رادیوگرافی، عکس اسکن شده از ناحیه مورد نظر یا همان عکس CBCT است.
ایمپلنت و تغذیه
تمامی بیمارانی که ایمپلنت می گذارند یا جراحی دارند، باید پس از آن، ازایمپلنت و محیط دهان خود به خوبی مراقبت کنند ‌تا قطعه آن به خوبی با استخوان فک جوش خورده و یکی شود. برای بیماران بعد از جراحی،این سوال پیش می‌‌آید که پس از کاشت دندان از چه رژیم‌ غذایی باید استفاده کنند ؟ و تا چه زمانی باید بهداشت محیط دهان و ناحیهاطراف آن را، انجام دهند؟
پس از آن‌که ایمپلنت در استخوان فک بیمار گذاشته شد ، سلول‌های استخوان ساز یا استئوبلاست ها،شروع ه ساخت استخوان در اطراف آن می کنند و به مرور زمان ایمپلنت به استخوان طبیعی فک، جوش می خورد. به همین علت وارد امدن فشار ناحیه مورد نظر در مرحله اولیه ،می‌تواند به رشد استخوان های جدید آسیب وارد کرده، پایه‌های آن را سست می کند و باعث شکست در درمان می گردد. بهتر است بعد از کاشت دندان از رژیم غذایی نرم استفاده کنیم.از جویدن و وارد کردن فشار در اطراف ایمپلنت خودداری کنیم.

مواد غذایی مصرفی بعد از ایمپلنت چیست؟
به طور کلی مواد غذایی مفید زیر را پس از جراحی ایمپلنت می توانید مصرف کنید:

سوپ: غذای بسیار مناسبی برای چند روز اول پس از جراحی می باشد.
میوه ها: پوره ی شیر و موز، گلابی، هلو یا میوه های میکس شده دارای مقدار زیادی ویتامین هستند که در دوران پس از جراحی بهتر است استفاده شود.
سبزیجات: جزو بهترین تغذیه بعد از ایمپلنت است.
لبنیات: لبنیات همچون ماست و شیر سبب افزایش کلسیم بدن می شوند و به استخوان سازی و جوش خوردن کمک فراوانی می کنند. .
نوشیدنی ها: نوشیدن چای ولرم و نه داغ، زخم های ناشی از ایمپلنت را التیام می بخشد. مصرف عسل به عنوان یک آنتی بیوتیک طبیعی به کاهش ریسک عفونت احتمالی دهان کمک محسوسی می نماید.

خواندن 5258 دفعه

موارد مرتبط

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.