روشهای ایمپلنت بیماران دیابتی

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

ایمپلنت بیماران دیابتی :


ایمپلنت بیماران دیابتی به کابووسی برای افرادی که با این بیماری درگیر هستند ، تبدیل شده است . ولی بهتر است بدانید که افرادی که دیابت یا مرض قند دارند اکثرا تحت معالجه پزشک هستند و در حال مصرف دارو یا انسولین می باشند. نکته اصلی اینستکه اگر که در اثر استفاده از این داروها و رژیم غذایی قند خون زیر ۱۴۰ باشد درمان ایمپلنت با در صد موفقیت بالا امکانپذیر است و فرقی با یک فرد سالم وجود ندارد.اگر که قند خون کنترل نشده باشد درمان امکانپذیر است ولیکن به همان نسبتی که قند خون بالاتر می رود در صد موفقیت پایین تر می اید.
چهار روش استفاده از ایمپلنت برای بیماران دیابتی

روشهای ایمپلنت بیماران دیابتی  :


1- ایمپلنت های معمولی :


این نوع ایمپلنت به صورت تک دندانی می باشد. در این نوع درمان فقط دندان آسیب دیده و استخوان فک همان دندان درگیر جراحی خواهند بود و برای بیماران دیابتی چنانچه فقط یک دندان از دست رفته داشته باشند گزینه مناسبی است.

2- ایمپلنت های آل آن فور :


این روش درمان برای افرادی مناسب است که کلیه دندان های فک بالا و یا پایین را از دست داده اند. در این صورت بر روی فک پایین یا بالا چهار جایگاه کاشت ایمپلنت ایجاد می کنند و ست کامل دندان را بر روی این چهار پیچ سوار می کنند. برای بیماران دیابتی چنانچه نیاز به کاشت کلیه دندان های فک بالا یا پایین داشته باشند این روش درمان مناسب تر است چون محل زخم کمتری داشته و جراحت کمتری ایجاد خواهد کرد.

3- کاشت مینی دنتال :


کاشت مینی دنتال تقریبا ساختاری شبیه به ایمپلنت های معمولی دارند با این تفاوت که کمی کوچک تر است . در روش مینی دنتال دندانپزشک ظرف یک جلسه و با بی حسی موضعی و بدون نیاز به بخیه میتواند مینی ایمپلنت ها را جایگذاری کرده و دندان را بر روی آن قرار داده و محکم کند.

روش چهارم : کاشت یک دندانی :


کاشت تک دندانی می تواند با استفاده از ایمپلنت معمولی یا بریج درمان گردد. که همان طور که می دانید بریج درمان دائم نبوده و با گذشت زمان نیاز به تعویض دارد. با این حساب می توان گفت چون برای بررسی وضعیت بریج مرتب نیاز به کنترل دارد و ممکن است چندین بار تعویض شود پس برای بیماران دیابتی گزینه مناسبی نیست.

خواندن 3263 دفعه

موارد مرتبط

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.