×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 3124
JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 4450

لمینیت تخصصی دندان

این مورد را ارزیابی کنید
(10 رای‌ها)
لمینیت تخصصی دندان - 4.8 out of 5 based on 10 votes

با توجه به اهمیت زیبایی برای افراد و به خصوص زیبایی دندان ها ، یکی از مهمترین درمان های دندانپزشکی زیبایی را لمینیت ها شامل می شوند لمینیت دندان که زیبایی و درخشندگی را به چهره فرد اهدا می نماید باعث اصلاح طرح لبخند شده و معایب و مشکلات ظاهری آن را بر طرف می نماید.

 

لمینت درواقع همان اصلاح سازی فرم دندان ها یا رنگ دندان ها می باشد که بیشتر توسط دندانپزشکان زیبایی صورت می‌گیرد. لمینت پوسته نازکی است که روی دندان‌های شما می‌نشیند و از لحاظ ساختاری جنس آن تمام سرامیک است و کارایی آن مانند دندان‌های خود فرد است و با اصلاح فرم و رنگ، به لبخندتان را زیبایی دو چندان می‌بخشد.

 افرادی که پوسیدگی دندان‌هایشان زیاد است و یا به هر دلیل دیگری دچار بدرنگی دندان هستند می توانند از این عمل زیبایی برای دندان بهره ببرند.

همچنین افرادی که سیگار می کشند مسلماٌ دندان هایی دارند که شکل و فرم خود را از دست داده اند و یا رنگشان تغییر کرده است پس آن ها می توانند به راحتی با لمینت، دندان های خود را مرتب و زیبا کنند.

افراد دیگری هم هستند که ممکن است برخی از دندان هایشان لب پر شده باشد یا فاصله داشته باشند که آن ها نیز قادر هستند از لمینت استفاده نمایند.

لمینت به دو دستهٔ سرامیکی و کامپوزیت تقسیم می شود که نوع سرامیکی آن به ونیر لمینت ( پرسلن ونیر) معروف است و این نوع درمان زیبایی نسبت به ونیر کامپوزیت پرهزینه تر است.

نوع کامپوزیتی آن معمولاً بدون هیچگونه تراشی بر روی دندان قرار می‌گیرد. درواقع لایه کامپوزیت بر روی مینای دندان می نشیند ولی در نوع ونیر پرسلن (ونیر لمینت) مقدار اندکی تراش به اندازه ۱ الی ۲ میلی متر روی دندان نیاز داریم.

توصیه می شود اگر شما دندان قروچه دارید قبل از شروع هر کدام از این دو نوع درمان ( کامپوزیت، ونیر لمینت) حتماً به پزشک خود اطلاع دهید تا با وسایل مخصوص دهانی مانند نایت گارد دندان قروچه شما را کنترل نمایند.

توصیه می شود که بعد از انجام هر نوع از این زیبایی ها مراقبت های دهان و دندان را بیشتر رعایت کنید تا طول عمر لمینت شما بیشتر باشد. معمولاً طول عمر نمونه کامپوزیت نسبت به طول عمر ونیر لمینت کمتر است و معمولاً توصیه می‌شود که در خصوص ونیر کامپوزیت‌ها سالی یکبار پالیش انجام گیرد تا به رنگ و درخشندگی اولیه آن‌ها دست پیدا کنیم.

انواع لمینیت دندان

1- لمینیت کامپوزیتی: این نوع از لمینیت ها به این شکل می باشند که نیاز به ساخت در لابراتور ندارند و به طور مستقیم روی دندان های بیمار ساخته می شوند بهتر است بدانید که این روش دارای مزایایی می باشد که این مزایا به شرح زیر است:

- در این روش از لمینیت دندان ها به صورت جزئی تراشیده می شوند.

- در این روش در صورتی که دندان ها شکسته شوند و یا ترک برداشته شوند قابل ترمیم می باشد.

- این روش دارای مفاوت بالایی می باشد.

- عدم رنگ پذیری این روش.

- در یک جلسه قابل انجام می باشد.

2- لمینیت سرامیکی: این روش از لمینیت دارای استحکام و مقاومت بالایی می باشد در این روش نیاز به ساخت درلابراتور می باشد در ضمن زیبایی این روش بیشتر از کامپوزیتی می باشد انجام  این روش به بیشتر از یک جلسه نیاز دارد.

3- لمینیت چینی: این روش از لمینیت نسبت به لمینیت  های دیگر کمتر مورد استفاده قرار می گیرد زیرا این روش دارای مقاومت بالایی نمی باشد و در مقابل ضربه شکننده می باشد و علاوه بر این شفافیت در این روش کمتر از روش های دیگر می باشد.

برای انجام لمینیت تخصصی دندان در کلینیک دندانپزشکی هومینا می توانید با شماره های 02144562533، 02122323085 و 02122129002 تماس حاصل فرمایید.

چه افرادی نباید لمینیت دندان انجام دهند؟

همان طور که واقف هستید لمینیت دندان یکی از روش های بسیار محبوب و پرطرفدار برای زیبایی دندان می باشد که بسیاری از افراد برای زیباسازی دندان های خود اقدام به همچین کاری می کنند ولی بهتر است بدانید که انجام لمینیت برای برخی از افراد مناسب نمی باشد زیرا لمینیت بسیار حساس می باشد و باید از آن به خوبی مراقبت کرد.

همان طور که ذکر کردیم برخی از افراد بهتر است از لمینیت دندان استفاده نکنند که این افراد به شرح زیر می باشند:

1- افرادی که دارای یک سری عادت های دهانی می باشند نباید دندان های خود را لمینیت کنند زیرا لمینیت دندان بسیار حساس می باشد و حتی با یک دندان قروچه می تواند دچار شکستگی شود.

2- افرادی که دارای پوسیدگی دندان هستند قبل از انجام لمینیت باید مشکلات مربوط به پوسیدگی و عفونت لثه هاو ... دهان خود را رفع کنند.

3- افرادی که دارای سایش مینای دندان هستند و دارای بافت مینای ناقصی هستند به جای استفاده از لمینیت باید از روکش دندان استفاده کنند.

برای انجام لمینیت دندان در کلینیک دندانپزشکی هومینا با شماره های 02144562533، 02122323085 و 02122129002 تماس حاصل فرمایید.

خواندن 2023 دفعه

موارد مرتبط

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.