مراقبت های بعد از بلیچینگ دندان

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

آیا نوشیدن یک لیوان آب سرد نیز شما را به وحشت می اندازد؟ یا از فکر گاز زدن یک بستنی دچار دلهره می شوید؟ اگر دندان هایتان را سفید کرده اید، به خوبی می دانید که یکی از عوارض جانبی اما موقتی این درمان، حساسیت می باشد، اگرچه موقتی بودن آن نیز می تواند زجر آور باشد، در ادامه این مطلب از کلینیک دندانپزشکی تهران تعدادی توصیه برای شما آورده ایم که به کمک آنها می توانید زودتر از دست این حساسیت ها خلاص شوید.

مراقبت های بعد از بلیچینگ دندان

  1. استفاده از مسواک هایی با پرز نرم و آب ولرم گام موثری در کاهش حساسیت های بعد از بلیچینگ می باشد.

  2. بعد از درمان و زمانیکه دندان ها درست در حساس ترین حالت خود هستند، از ژل های مخصوص یا خمیر دندان های تجویزی استفاده کنید، که برای رفع حساسیت ساخته و طراحی شده اند، اکثر مواقع معمولا حساسیت دندان ها تا 48 ساعت بعد از بلیچینگ ادامه خواهد داشت، بعد از گذشت این مدت شما می توانید از خمیر دندان معمولی استفاده کنید.

  3. بهتر است بعد از بلیچینگ کمی در برابر حساسیت مقاومت ایجاد کنید، یک هفته قبل از شروع درمان، به واسطه مسواک زدن با ژل های مناسب یا خمیر دندان هایی که برای دندان های حساس تولید شده اند، می توانید اینکار را انجام بدهید، اگرچه ادعای اینکه اینکار باعث از بین رفتن تمام ناراحتی ها خواهد شد اغراق آمیز است، ولی می توان گفت تا حد زیادی در کاهش آنها موثر است.

  4. اگر همچنان از حساسیت بیش از اندازه دندان ها اذیت می شوید، یا احساس آن را دارید که این ناراحتی ها بیش از 48 ساعت به طول انجامیده، با پزشک متخصص در این زمینه صحبت کنید، او می تواند توصیه ها و زمان بندی های دقیق تری برای رفع این معظل به شما ارائه دهد.

  5. شاید استفاده از نی در نوشیدن مایعات سودمندتر باشد، چرا که با اینکار، نوشیدنی از اکثر بخش های دندان هایتان گذشته و کمی درد موقت شما را تسکین می بخشد.

  6. چند روز بعد از درمان، سعی کنید از نوشیدنی های سرد و گرم استفاده کنید، امکان دارد طبق توصیه پزشک از مصرف نوشیدنی های داغی چون قهوه و چای منع شوید، چرا که این نوشیدنی ها می توانند باعث ایجاد لکه به روی دندان های بلیچینگ شده شما شوند.

  7. تا 20 دقیقه بعد از سفید کردن دندان ها در خانه به وسیله کیت های خانگی، داخل تری ها از خمیر دندان های مناسب دندان های حساس استفاده کنید، اینکار قادر است تا حد فوقولاده ای در کاهش حساسیت دندان ها مفید باشد.

  8. احتمالا این توصیه پزشک نیز خواهد بود که بگذارید خمیر دندان، تا چند دقیقه به روی دندان های شما باقی بماند و برای اثرگذاری فرصت بیشتری داشته باشد.

کلینیک دندانپزشکی هومینا ارائه دهنده انواع خدمات دندانپزشکی از جمله بلیچینگ دندان و لمینت دندان به شما عزیزان می باشد.

 

 

خواندن 1155 دفعه

موارد مرتبط

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.