×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 4450
JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 3124
JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 6315

تفاوت ایمپلنت با دندان طبیعی چیست

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

در این مقاله از کلینیک دندانپزشکی تهران با ما همراه باشید.

فرق دندان طبیعی و ایمپلنت

  1. حساسیت به دق یا ضربه: برای بررسی وجود آبسه یا حساسیت در دندان و درد یا حساسیت در ایمپلنت انجام می شود ولی فیکس شدن را مشخص نمی کند.

  2. تحرک: حرکت فیزیولوژیک دندان در ابعاد چرخشی، افقی و عمودی است که پایین تر از 28 میکرون است و دندان در بعد عمودی عملا حرکتی ندارد، سلامت پریودنتال و شکل ریشه در حرکت موثر است اما ایمپلنت در استخوان به صورت سفت قرار گرفته و حرکتی ندارد. (2-3 میکرون)

  3. درد: بر اثر هایپرمیا دندان، درد را نشان می دهد اما در ایمپلنت اغلب درد نشانی قطعی نداشته و از یکسری نشانه های دیگر متوجه می شوند.

  4. طول عمر: دندان تا زمانیکه خودش و بافت اطرافش سالم باشد عمر می کند، و ایمپلنت تا وقتیکه ایمپلنت و پروتز هر دو سالم باشند، که در اصل پروتز و ترمیم مهم تر است، در یک سیستماتیک ریویو که به شکل کلینیکالی بررسی شده بود، میزان از دست رفتن دندان از ایمپلنت کمتر بود، سطح استخوان هم تغییرات کمتری داشت، البته به دلیل هتروژنیستی مقایسه مشکل است، اما می توان در استخوان هایی که دانسیته کمی دارند، ایمپلنت را برای توانبخشی و بازسازی استخوان قرار داد.

  5. بیماری های اطراف ایمپلنت: بافت همبندی متصل به دندان، تقریبا 1.07mm از استخوان بالاتر قرار گرفته، التهاب اطراف دندان موجب پایین رفتن این بافت همبندی می گردد و موجب تخریب و تحلیل اتصال دندان به استخوان می شود، ایمپلنت بافت همبندی نداشته و سد محافظتی هم اطراف ایمپلنت برای استخوان وجود ندارد، بعد از تحویل پروتز، اغلب به دلیل استرس های وارد شده، از دست رفتن استخوان اتفاق می افتد.

  6. شاخص خونریزی: در اثر پروب مرتبط با التهاب می باشد، خون بافت نرم اطراف ایمپلنت کمتر است و به همین دلیل التهاب اطراف آن نیز کمتر است.

 جهت انجام انواع ایمپلنت دندان می توانید وارد کلینیک دندانپزشکی تهران شوید.

 

 

 

خواندن 2181 دفعه

موارد مرتبط

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.