×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 4450
JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 3124
JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 6315

چه کسانی شرایط ایمپلنت دندان را ندارند؟

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
چه کسانی شرایط ایمپلنت دندان را ندارند؟ - 5.0 out of 5 based on 1 vote

برخی از افراد نمی توانند کاندیدای خوبی برای کاشت ایمپلنت دندان باشند، از همین رو بهتر است تا از دیگر روش های جایگزینی مثل پروتز دندان و یا بریج دندانی استفاده کنند، در ادامه این مقاله از کلینیک دندانپزشکی ویژگی های این دسته از افراد را بررسی می کنیم.

چه کسانی شرایط ایمپلنت دندان را ندارند؟

افرادی که به بیماری های خاص دچارند

افرادی با بیماری های هموفیلی، بیماری های بافت همبند و دیابت بهتر است از انجام ایمپلنت دندان صرف نظر کنند مگر زیر نظر یک دندانپزشک متخصص و با تجربه.

افرادی که مصرف سیگار و الکل بالایی دارند

شانس موفقیت ایمپلنت دندان در افرادی که استعمال دخانیات دارند به مراتب پایین تر است چرا که دوره بهبودی و نقاهت آنها را دچار ریسک می کند، همچنین مصرف الکل به دلیل مضراتی که برای سلامت دهان و دندان دارد می تواند ایمپلنت دندان را با شکست مواجه کند، اگر می خواهید کاندید خوبی برای ایمپلنت دندان باشید حتما این دو گزینه را از عادات فردی خود حذف کرده و سپس برای ایمپلنت دندان اقدام کنید.

زنان حامله

اگرچه ایملپنت دندان از دسته جراحی های ایمن و کم خطر به حساب می آید ولی بهتر آن است که برای انجام آن بعد از بارداری و فارغ شدن اقدام شود، از جمله موارد پر تکرار در طی مراحل ایمپلنت گذاری استفاده از اشعه ایکس می باشد که بهتر است مادر و کودک در معرض چنین اشعه ای قرار نگیرند، همچنین استفاده از داروهای ایمپلنت در دوره بارداری و تا پایان دوره شیردهی توصیه نمی شود، با تمام اینها بهتر است که از پزشک خود نیز مشاوره بگیرید.

افراد غیر بالغ 

سن پایین از جمله مواردی است که شانس کاندید بودن فرد در ایمپلنت گذاری را کاهش می دهد و منظور همان بازه زمانی است که استخوان فک درحال بزرگ شدن و رشد می باشد، پس از توقف رشد استخوان فک می توان برای ایمپلنت گذاری اقدام کرد.

برای کاشت ایمپلنت دندان می توانید از متخصصین کلینیک دندانپزشکی هومینا مشاوره بگیرید.

خواندن 1543 دفعه

موارد مرتبط

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.