×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 4450
JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 3124
JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 6315

مزایای ونیر کامپوزیت

این مورد را ارزیابی کنید
(10 رای‌ها)
مزایای ونیر کامپوزیت - 5.0 out of 5 based on 10 votes

ونیر کامپوزیت دندان یکی از محبوب ترین روش های زیباسازی طرح لبخند است که در این مقاله از کلینیک دندانپزشکی به مزایای آن می پردازیم:

مزایای ونیر کامپوزیت

  1. از ونیر کامپوزیت برای پر کردن دندان، ترمیم شکستگی ها، بستن فاصله بین دندان ها، بزرگتر تر کردن دندان، بلندتر کردن دندان، سفید کردن دندان ها و همچنین رفع ترک خوردگی ها استفاده می شود، به علاوه در مواقعی که دندان ها دچار انحراف و یا کجی جزئی بوده و نیازمند درمان طولانی مدت ارتودنسی نباشند، می توان از ونیرها به عنوان جایگزینی برای آن استفاده کرد و دندانی هایی زیبا و صاف تر داشت.

  2. هزینه ونیر کامپوزیت در مقایسه با لمینت سرامیکی بسیار پایین تر است، بنابراین برای اغلب افرادی که با کمبود بودجه مواجه اند یا می خواهند تعداد زیادی از دندان های خود را لمینت کنند، این گزینه مناسب تر است.

  3. در موارد بسیاری که نیازی به تراشیدن دندان نیست، نیازی هم به تزریق و بی حسی وجود ندارد و این موضوعی است که آرامش خاطر بسیاری از بیماران را تامین می کند.

  4. نیازی به تراشیدن دندان برای کامپوزیت ونیر نیست، در مواردی هم که نیاز باشد، صرفا لایه ای از دندان به شکلی برگشت پذیر برداشته می شود، به طوریکه هر زمان خواستید ونیر کامپوزیت خود را بردارید، نیازی به گذاشتن چیزی در ازای آن نیست.

  5. می توان رنگ کامپوزیت و  دندان را نزدیک به هم انتخاب کرد، بنابراین بعد از پر شدن ترک خوردگی و یا لب پر شدگی، ظاهر دندان یک دست خواهد بود.

مراحل ونیر کامپوزیت به شرح زیر می باشد:

  1. اسیدخراشی: به وسیله اسید فسفریک، سطح دندان آغشته شده تا سطح عاج زیربهایی و مینا، عمق 5 الی 30 میکرومتر پیدا کند، این عملیات موجب بهبود اتصال ترمیم به دندان خواهد شد.

  2. باندینگ: این مرحله برای چسباندن ترمیم به دندان استفاده می گردد، چسب باندینگ یک اتصال میکرومکانیکی با دندان برقرار می کند که موجب محکم چسبیدن ترمیم به دندان می شود.

  3. کامپوزیت محکم به روی دندان مالیده، شکل دهی و در انتها نیز با تاباندن نور ،سفت خواهد شد.

 برای دریافت مشاوره ونیر کامپوزیت می توانید با کلینیک دندانپزشکی در ارتباط باشید.

خواندن 4328 دفعه

موارد مرتبط

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.