عصب کشی اطفال

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

عصب کشی اطفال

هدف از عصب کشی دندان کودکان این است که سلامت و یکپارچگی دندان کودک حفظ شود و بافت لثه کناری حفظ شود برای جلوگیری از عفونت دندان کود و حفظ سلامت دندان های اصلی که ممکن است در کنار دندان های شیری باشند این کار الزامی است. بعضی از پدر مادر ها گمان می کنند که جراحی بسیار سختی در انتظار کودکشان است اما در واقع عصب کشی فرایند روزمره ای است که در خود مطب انجام میگیرد و از بی حس کنند های معمول استفاده می شود.

اگر دندان کودکتان دچار پوسیدگی شده باشد احتمالا دندانپزشک به شما عصب کشی دندان را پیشنهاد می کند چرا که در این فرایند پالپ یا عصب اسیب دیده را از دهان خارج کرده و ان را با ماده دیگری جایگزین می کند  تا از پخش بیشتر پوسیدگی جلوگیری شود کارایی دندان را تاحدودی به حالت قبل برمی گرداند عفونت های داخلی مخصوصا عفونت های داخل عصب اگر به زودی بر طرف نشود ممکن است اسیب های دائمی را برای کودک شما به وجود بیاورد در صورت داشتن این علائم کودک خود را هر چه سریع تر به کلینیک دانپزشکی مربوطه مراجعه کنید:

  1. حساس درد شدید
  2. حساسیت دندان
  3. سوراخ شدن دندان و پوسیدگی و رسیدن به عصب

معایب عصب کشی کودکان

مایع تمیز کننده ای که برای تمییز کردن ریشه از دندان از آن استفاده می شود ممکن است وارد بافت های کناری ریشه شود و باعث ایجاد کبودی ،تورم یا حتی عفونت شود . و دیگر موردی که ممکن است نگام عصب کشی دندان کودک شما پیش بیاید این است که نوک ابزار دندانپزشک در ریشه دندان گیر کند که طی این عمل چرک راهی بین عصب دندان و سینوس ایجاد می شود و در قسمتی از بافت شکافی غیر عادی ایجاد می شود .

به علاوه ممکن است پزشک نتواند بافت اسیب دیده را به صورت کامل خارج کند یا اینکه ریشه را کاملا کند و یا بافت های شکاف خورده جوش نخورد در این صورت جرم های موجود وارد دندان کودک می شود و عفونت را به جود می اورد در نیجه کودک مجبور به عصب کشی مجدد میشود ، اما تمام این موارد با احتمال کمی رخ می دهد. 

 

خواندن 933 دفعه

موارد مرتبط

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.